By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=89442959

Korea Północna powiadomiła Japonię o zamiarze wystrzelenia satelity

Korea Północna powiadomiła Japonię o zamiarze wystrzelenia rakiety mającej wynieść na orbitę okołoziemską satelitę, co ma nastąpić w okresie od 27 maja do 3 czerwca – poinformowała w poniedziałek japońska Straż Przybrzeżna. Rakieta ma przelecieć nad Morzem Żółtym na wschód od wyspy Luzon.

Jak poinformowało japońskie MSZ, oficjele z USA, Korei Południowej i Japonii, po przeprowadzeniu konsultacji telefonicznych, zajęli wspólne stanowisko, iż wystrzelenie przez Pjongjang satelity z wykorzystaniem rakiety balistycznej byłoby pogwałceniem rezolucji ONZ.

Strony zamierzają zażądać od Korei Północnej, aby zrezygnowała z planowanego startu.

Dowództwo sił zbrojnych Korei Południowej informowało w piątek, że wykryło oznaki świadczące, iż Korea Północna przygotowuje się do wystrzelania satelity szpiegowskiego z bazy Tongchangri na północnym zachodzie kraju.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl