PAP/EPA

Palestyńskie źródła donoszą o co najmniej 30 ofiarach śmiertelnych izraelskiego ataku na Rafah

Co najmniej 30 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w rezultacie niedzielnego izraelskiego ataku na miasto Rafah, które jest położone na południu Strefy Gazy – poinformowało biuro prasowe władz Strefy. Według innych źródeł zginęło 50 osób. Armia izraelska potwierdziła atak, który miał być wymierzony w „terrorystów Hamasu”

Władze Strefy Gazy oskarżyły w niedzielę wieczorem Izrael o dokonanie „masakry” w obozie uchodźców w Rafah, w którym przebywa ok. 110 tys. osób.

Według palestyńskich medyków izraelskie pociski uderzyły w namioty dla wysiedleńców. Dodali oni, że na nagraniu z miejsca ataku widać ogromne zniszczenia. Lekarze poinformowali, że izraelski nalot nastąpił po tym, jak Hamas po raz pierwszy od miesięcy przeprowadził ataki rakietowe na Tel Awiw.

Natomiast armia izraelska w opublikowanym komunikacie potwierdziła fakt ataku, który miał być wymierzony w „kompleks, w którym działała znaczna liczba terrorystów Hamasu”. Atak miał być przeprowadzony „na podstawie precyzyjnych danych wywiadowczych i przy wykorzystaniu precyzyjnej amunicji”.

Armia przyznała, że otrzymała informacje, iż „wielu cywilów doznało uszczerbku”.

„Informacje te są sprawdzane” – dodano.

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, oświadczył po niedzielnym posiedzeniu jego gabinetu wojennego, że „jest zdecydowanie przeciwny” zakończeniu działań wojennych w Gazie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl