fot. pixabay.com

Warszawa: 46-letni Gruzin tak intensywnie oglądał pierścionki z diamentami, że pięć ukradł

Obcokrajowiec udawał, że ogląda drogą biżuterię. Zaczekał, aż pracownica sklepu jubilerskiego się odwróci i wtedy ukradł pięć pierścionków z diamentami o wartości prawie 200 tys. złotych. Wyciągnął je z witryny.

Sprzedawczyni próbowała zatrzymać złodzieja, ale ten odepchnął ją z taką siłą, że się wywróciła, a on uciekł. Kobieta na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Po kradzieży u jubilera w Warszawie przy ul. Pięknej sprawca ukrywał się poza stolicą. Policjanci ze Śródmieścia namierzyli i zatrzymali 46-letniego obywatela Gruzji w Wyszkowie – poinformował sierż. szt. Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej komendy.

Po przewiezieniu zatrzymanego na komendę okazało się, że wcześniej ukradł dwa telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 3,5 tys. złotych.

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl