Autorstwa TUBS - Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku:, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15127566

Silne trzęsienie pod dnem Pacyfiku koło archipelagu Tonga

Wstrząsy tektoniczne o magnitudzie 6,6 wystąpiły w poniedziałek pod dnem południowego Pacyfiku w rejonie archipelagu Tonga – poinformowała amerykańska Służba Geologiczna (USGS). Nie zanotowano fal tsunami ani zniszczeń.

Wstrząsy wystąpiły na dużej głębokości ok. 112 km, w odległości ok. 200 km na północ od stolicy archipelagu miasta Nuku’alofa.

Dotychczas brak informacji o ofiarach lub zniszczeniach. Nie są również spodziewane fale tsunami.

Jak powiedziała agencji AFP mieszkanka stolicy, Mary Lyn Fonua, wstrząsy były wyraźnie odczuwalne. Część osób przebywających w wyższych budynkach ewakuowano.

Wstrząsy tektoniczne w rejonie archipelagu Tonga, zamieszkałego przez ok. 100 tys. osób, są częstym zjawiskiem, bowiem leży on na tzw. ognistym kręgu otaczającym Pacyfik.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl