W piątek premier weźmie udział w szczycie państw V4 w Budapeszcie

W piątek premier Mateusz Morawiecki udaje się do Budapesztu, gdzie weźmie udział w szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Szefowie rządów mają rozmawiać m.in. o przyszłości Unii Europejskiej oraz polityce regionalnej. Planowane są też dwustronne spotkania z premierami Czech i Słowacji.

„Planowany na piątek szczyt premierów V4 poświęcony będzie problematyce unijnej oraz sprawom regionalnym. Szefowie rządów omówią między innymi bieżącą sytuację w Europie, przyszłość Unii Europejskiej będzie również tematem rozmów oraz kwestie dotyczące agendy nieformalnego spotkania szefów państw i rządów UE, planowanego w lutym bieżącego roku” – poinformowała w środę PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Rzecznik dodała, że w trakcie piątkowego spotkania zostaną też poruszone „bieżące kwestie z zakresu polityki regionalnej”. Planowana jest też dyskusja panelowa z udziałem szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej na temat przyszłości Europy.

„Premierzy przyjmą także wspólne oświadczenie poświęcone tej tematyce” – przekazała Joanna Kopcińska.

Jak mówiła, na marginesie szczytu ma też dojść do spotkań dwustronnych premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Czech Andrejem Babiszem oraz Słowacji Robertem Fico.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl