fot. Krystian Maj/KPRM/gov.pl

M. Morawiecki: Rząd nie pozostawi przedsiębiorców bez pomocy

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że rząd nie pozostawi przedsiębiorców bez pomocy. W tym tygodniu mają być przedstawione zasady odmrażania gospodarki. Szef rządu odwiedził w Zabrzu firmę ZARYS; mówił o dalszym wspieraniu firm, które dotknął lockdown spowodowany pandemią koronawirusa.  

Premier powiedział, że zdecydował o przedłużeniu bezzwrotnych dotacji w wysokości 5 tys. zł dla każdej mikrofirmy, której obrót spadł o 40 proc. miesiąc do miesiąca.

https://twitter.com/PremierRP/status/1356190618536579072

https://twitter.com/PremierRP/status/1356190396972466177

 

Przypomniał też o innych instrumentach, m.in. zwolnieniach z opłacania składek na ZUS czy bezpośrednich dotacjach. Nadzieją na otwieranie gospodarki jest realizowany program szczepień. Dobre dane płyną też ze szpitali – na co zwrócił uwagę premier.

Chcę powiedzieć, że obserwujemy spadek liczby zajętych łóżek, respiratorów. To jest też dobry sygnał i oby ten trend był kontynuowany, bo już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne reguły, które będą obowiązywały w najbliższym czasie, tak żeby w delikatny, chirurgiczny sposób, ale jednocześnie krok po kroku otwierać gospodarkę na – mam nadzieję – nadchodzący lepszy czas – dodał Mateusz Morawiecki.

Od dzisiaj otwarte są sklepy w galeriach handlowych i sklepy. Zgodnie z najnowszą decyzją rządu, m.in. siłownie i kluby fitness zostają zamknięte do 14 lutego. Jednak czy po tym terminie zostaną zniesione obostrzenia, nie wiadomo. Dziś ma otworzyć się około 1700 obiektów. To blisko 60 proc. działających w Polsce siłowni i klubów fitness [więcej].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl