fot. twitter.com

Premier M. Morawiecki: Dziś jest dzień wielkiego zwycięstwa wszystkich Niezłomnych, którzy nie złożyli broni

„Nilu”, „Inko”, „Zagończyku” i wszyscy Wy, Niezłomni, którzy nie złożyliście broni w walce z sowieckim najeźdźcą – dziś jest dzień Waszego wielkiego zwycięstwa – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

„+Nilu+, +Inko+, +Zagończyku+ i wszyscy Wy, Niezłomni, którzy nie złożyliście broni w walce z sowieckim najeźdźcą – dziś jest dzień Waszego wielkiego zwycięstwa. Waszej pamięci strzegły i dopominały się kolejne pokolenia Polaków, dziś to o Was pamięta historia. Chwała Bohaterom!” – napisał w piątek na Twitterze premier.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowił w 2011 r. parlament „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

W tym roku Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbywa się po raz dziewiąty.

PAP/RIRM

drukuj