fot. pixabay.com

Rząd ogłosi dziś decyzje ws. odmrażania gospodarki

Poznamy dziś dalsze decyzje premiera Mateusza Morawieckiego ws. odmrażania gospodarki. Na ponowne otwarcie czekają będące w trudnej sytuacji hotele, kluby fitness, ale też restauracje, które obecnie mogą wydawać posiłki tylko na wynos i na dowóz.

Do tej pory były to głównie apele i negocjacje. Dziś jednak wielu polskich przedsiębiorców znalazło się na skraju bankructwa. Zysków brak, a działalność generuje koszty. Dlatego mimo zakazu część przedsiębiorców zdecydowało się otworzyć swoją działalność. Mowa głównie o restauracjach.

– Żądamy natychmiastowego otwarcia branży hotelarskiej i gastronomicznej. Oczywiście, z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówił Łukasz Malczyk z Unii Polskich Przedsiębiorców.

Restauracje mogą wydawać posiłki na wynos i na dowóz, hotele przyjmują tylko tych, którzy podróżują służbowo. To może się jednak zmienić, bo dziś premier Mateusz Morawiecki ma podać decyzję ws. dalszego odmrażania gospodarki.

– W piątek przekażemy perspektywę na kolejne dwa tygodnie. Pewne szczegóły zostaną przedstawione – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Konkretów brak, bo przedstawiciele rządu chcą brać pod uwagę najświeższe dane dotyczące zachorowań.

– Trwają ostatnie prace w Ministerstwie Zdrowia, w zespole, który zajmuje się i wypracowuje te decyzje – zapewniał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Odpowiedzią rządu na ograniczenie lub całkowite zaprzestanie działalności gospodarczej wielu polskich firm były tarcze finansowe.

– W ramach drugiej tarczy w ostatnich dwóch tygodniach mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, działające w branżach dotkniętych restrykcjami, otrzymały już ponad 4,5 mld zł – powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys.

Jak to jednak bywa z rządowym wsparciem, o pomoc trzeba wystąpić samemu i nie ma gwarancji, że się ją otrzyma. Dlatego, jak mówią sami przedsiębiorcy, dziś największym wsparciem będzie odmrożenie gospodarki przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl