Premier RP zapowiedział intensywne działania w ramach planu elektromobilności Polski

Mamy kompleksowy i ambitny Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w który wpisany jest plan elektromobilności – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu wziął udział w panelu poświęconym rozwojowi elektromobilności, który odbył się w ramach COP24 w Katowicach.

Od przyszłego roku zacznie funkcjonować fundusz niskoemisyjnego transportu. Rząd uruchamia także programy rozwojowe i badawcze. Przygotowano również przetarg na transport niskoemisyjny, który przewiduje zakup ponad 1000 autobusów.

Polska wraz z Bankiem Światowym powoła również specjalny fundusz e-mobilności. W ciągu 10 lat na elektromobilność i czysty transport rząd przeznaczy około 3-4 mld euro.

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił uczestników szczytu klimatycznego na pierwsze Forum Elektromobilności „Driving Change Together”, które odbędzie się w przyszłym roku w naszym kraju.

– Polska ma zamiar być aktywnym i efektywnym graczem w kreowaniu elektromobilnego – przyjaznego ludziom i planecie – transportu przyszłości. Mamy nadzieję, że dokonamy tej pozytywnej i potrzebnej przemiany światowego transportu wspólnie, w duchu współpracy i otwartości – mówił szef rządu polskiego.

Wcześniej przedstawiciele 45 państw zgromadzeni na globalnym szczycie klimatycznym ONZ przyjęli przez aklamację deklarację o solidarnej i sprawiedliwej transformacji. Deklarację przygotowała polska prezydencja, a w jej imieniu dokument podpisał Prezydent RP Andrzej Duda. [więcej]

Deklaracja zakłada realizowanie celów związanych z ochroną klimatu przy jednoczesnym utrzymaniu rozwoju gospodarczego i miejsc pracy w duchu dziedzictwa „Solidarności”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl