PAP/Rafał Guz

Premier M. Morawiecki: Część mediów kierowanych z zagranicy oraz część opozycji raz jeszcze postanowiła posłużyć się opozycyjnym kłamstwem VAT-owskim

Premier Mateusz Morawiecki dementował dziś w Sejmie kłamstwa dotyczące walki z mafiami VAT-owskimi.

– Bardzo wyraźnie widać było to, że część mediów kierowanych z zagranicy, należących do zagranicy, wraz z częścią opozycji postanowiło zagrać bardzo ciekawie. Postanowili raz jeszcze posłużyć się opozycyjnym kłamstwem VAT-owskim. Postanowili pokazać, że to w czasach Platformy Obywatelskiej działo się cokolwiek dobrego, a my nie naprawiliśmy finansów publicznych państwa – powiedział szef rządu.

Zaznaczył, że wpływy do budżetu państwa z VAT znacznie wzrosły w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy.

– Chyba zapomnieliście, ile wynosił VAT w 2015 roku, w ostatnim roku waszych rządów. To było 123 mld zł, podczas gdy w roku 2020 wzrósł on do 184 mld zł – zwrócił uwagę Mateusz Morawiecki.

Premier skrytykował przy tym postawę obecnej opozycji wobec poczynań mafii VAT-owskich w czasach, gdy ta była u władzy.

– Mafie VAT-owskie doskonale wiedziały, że wasze rządy to jest baner: „zapraszamy mafię VAT do Polski” – stwierdził.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl