fot. twitter.com

Premier Morawiecki rozpoczyna wizytę w USA

Premier Mateusz Morawiecki rozpocznie dziś dwudniową wizytę w USA. Szef polskiego rządu odwiedzi Chicago i Nowy Jork.

W pierwszym dniu w Konsulacie Generalnym RP w Chicago premier Morawiecki m.in. weźmie udział w okrągłym stole w Chicagowskiej Radzie ds. Stosunków Globalnych.

Zasadniczy cel wizyty premiera to spotkania biznesowe – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Premier będzie rozmawiał z potencjalnymi inwestorami, którzy mogą tworzyć w Polsce – poprzez swoje projekty biznesowe – wysokopłatne miejsca pracy. To są szanse na nowe technologie, to jest szansa na rozwój polskiego potencjału dzięki amerykańskiemu kapitałowi. Ta podróż będzie również szansą na promocję naszego kraju. Premier bierze udział również osobiście w takich projektach promocyjnych. Jeżeli USA, to oczywiście będą też spotkania z naszymi rodakami, z Polonią, z osobami, które na co dzień funkcjonują jako ambasadorzy naszego kraju, którzy mogą być ambasadorami naszych polskich spraw – mówił Michał Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki złoży też wieniec przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Burnham Park oraz weźmie udział w pokazie filmu „Poland: The Royal Tour”. W środę premier uda się do Nowego Jorku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl