fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Wsparcie dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Sejm zajmie się dziś projektem noweli ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.

To od dawna oczekiwana przez działaczy opozycji antykomunistycznej ustawa.

– Projekt ustawy, który zwiększa pomoc dla działaczy antykomunistycznych – mówiła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

Projekt noweli ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych zakłada podwyższenie progów dochodowych. Pomoc pieniężna przyznawana jest przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

– Więcej beneficjentów, większe pieniądze. Myślę, że działacze opozycji antykomunistycznej czekali na to bardzo długo. Nareszcie będziemy to mogli procedować w Sejmie – podkreśliła Elżbieta Witek.

Zwiększeniu ulegną również stawki możliwej do udzielenia przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pomocy. Zmiany pozwolą szefowi tego Urzędu udzielić pomocy pieniężnej dwa razy w roku. Projekt ustawy w tej sprawie przygotowała grupa posłów PiS.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl