PAP/Marcin Gadomski

Premier M. Morawiecki: Ponad 60 mln zł trafi na remont mostu nad Wisłą w Tczewie

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że pierwsza transza ponad 60 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych trafi na remont mostu nad Wisłą w Tczewie. „To jeden z wyjątkowych zabytków w Polsce – kiedyś najdłuższy most w Europie, perła inżynieryjna swoich czasów” – zauważył szef rządu. Dodał, że kilkanaście lat temu został on wyłączony z użytku.

„To swego rodzaju symbol postępującej degradacji, dekapitalizacji pewnej części polskiego majątku” – podkreślił Prezes Rady Ministrów.

Premier, mówiąc o planie przekazania środków na remont mostu, oświadczył, że inżynieryjna perła odzyska swój blask.

– To będzie miejsce godne odwiedzenia przez wszystkich Polaków i turystów z zagranicy. Powstanie tutaj muzeum, które będzie pokazywało historię tych ziem. Perła inżynieryjna odzyska swój blask – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Most drogowy w Tczewie zbudowano na dolnej Wiśle w latach 1851-1857 jako most drogowo-kolejowy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl