PAP/Adam Kumorowicz

Trwa wyborcza ofensywa

Platforma Obywatelska zorganizowała „Konwencję Przyszłości”, ale nie padły żadne konkretne propozycje dla Polaków. Z kolei Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, prowadzi tournée po Polsce. W wypowiedziach polityków dominuje krytyka konkurentów.

W radomskiej hali – według organizatorów – zgromadziło się prawie 6 tys. polityków i zwolenników Platformy Obywatelskiej. Jednak, jeśli ktoś udał się na „Konwencję Przyszłości”, aby poznać szczegóły programu największej partii opozycyjnej, wyszedł rozczarowany.

Donald Tusk, szef ugrupowania, podsumował swoje tournée po Polsce i atakował partię władzy oraz Adam Glapińskiego, prezesa Narodowego Banku Polskiego, za wysoką inflację i drożyznę.

– Co stanowi prawdziwe źródła pisowskiej drożyzny, inflacji, która w Polsce jest już rekordowa w Europie? Dlaczego u nas musi być najdrożej? Powodem tej pisowskiej drożyzny jest chciwość i głupota – mówił Donald Tusk, przewodniczący PO.

Nie obyło się też bez ataków na Kościół w Polsce, ks. abp. Marka Jędraszewskiego oraz o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam. Donald Tusk deklaruje, że po wygranych wyborach dokona rozdziału państwa i Kościoła.

– Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga – nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut – powiedział Donald Tusk.

Głos zabrali też młodzi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, ale również ci bardziej doświadczeni politycy, jak Radosław Sikorski i Rafał Trzaskowski. Tu również padały słowa krytyki wobec Prawa i Sprawiedliwości.

– Chodzi dokładnie o to, że jeżeli ktokolwiek z was wejdzie w konflikt z jakimś „PiS-owskim kacykiem”, to Kaczyński chciałby mieć posłusznego sędziego, który wyda określony wyrok. To jest ograniczanie naszej wolności – mówił Rafał Trzaskowski.

– „AntyPiS” to jest rzeczywiście stały program Platformy Obywatelskiej i tu się to potwierdziło. Na różne przypadki było odmieniane Prawo i Sprawiedliwości i różnymi epitetami było obdarowywane – zwrócił uwagę prof. Mieczysław Ryba.

Tymczasem w czasie konwencji w Radomiu Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot, w którym wylicza kontrowersyjne wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej.

Słowa Donalda Tuska skomentował premier Mateusz Morawiecki.

– Co było na dzisiejszej konwencji poza falą nienawiści? Była wielka odbudowa politycznej fatamorgany, próba przedstawienia pewnych miraży z nadzieją, że Polacy się znowu nabiorą. Drodzy Polacy, nie dajcie się na to nabrać. Donald Tusk znaczy bieda, ale jeszcze mogę powiedzieć – Donald Tusk znaczy lenistwo. Leń patentowany to chyba za słabe określenie na niego – ocenił premier Mateusz Morawiecki.

Prowadzący objazd po Polsce Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Białymstoku również odniósł się do wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej.

– Niestety, ani słowa o przyszłości. To wszystko są wielkie bajki, wielkie bajki i wielkie oszustwo. Nasi przeciwnicy nieustannie posługują się oszustwem, oszustwem niebywale bezczelnym – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś Jarosław Kaczyński złożył konkretną deklarację dotyczącą seniorów.

– Nie mam prawa w tej chwili obiecać tego na pewno, ale wydaje mi się, i póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby „czternastka” była stała, bo była początkowo jednorazowym świadczeniem – zapewnił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Mimo kryzysu gospodarczego rząd nie zdecydował się na wstrzymanie programów socjalnych. 500 Plus, Maluch Plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy dalej są wypłacane. Nie zapomniano też o seniorach. Otrzymali trzynastą emeryturę, a także, mimo wcześniejszych wątpliwości, dziewięć milionów Polaków dostanie  „czternastkę”.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl