fot. twitter.com/PremierRP | Krystian Maj/KPRM

M. Morawiecki o próbie otrucia Nawalnego: Mamy do czynienia z wrogim reżimem

Ile pobudek potrzebujemy, aby w końcu zorientować się, że mamy do czynienia z wrogim reżimem? – podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do próby otrucia Aleksieja Nawalnego środkiem bojowym z grupy Nowiczok. Czas wyciągnąć wnioski – dodał premier.

„Gruzja 2008. Krym i Donbas od 2014. MH17. Salisbury 2018. Berlin 2019. Navalny 2020. Ile pobudek potrzebujemy, aby w końcu zorientować się, że mamy do czynienia z wrogim reżimem? Dialog, partnerstwo, kompromis – to obce im słowa. Czas wyciągnąć wnioski” – napisał Morawiecki na Twitterze.

W środę niemiecka kanclerz Angela Merkel poinformowała, że Nawalny stał się ofiarą „próby zabójstwa przez otrucie”; badające pobrane próbki od Nawalnego laboratorium Bundeswehry wykryło, że rosyjski opozycjonista został zatruty środkiem bojowym z grupy Nowiczok.

Nowiczok to ta sama substancja, której użyto w 2018 r. w Salisbury na południu Anglii przy próbie zabójstwa byłego oficera GRU Siergieja Skripala i jego córki. Wielka Brytania wskazała później z nazwiska dwóch agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego jako głównych podejrzanych w tej sprawie, co doprowadziło do największej fali wydaleń rosyjskich dyplomatów i szpiegów na Zachodzie od czasów zimnej wojny. Rosja zaprzeczała wielokrotnie, by miała cokolwiek wspólnego z próbą zabójstwa Skripala.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl