P. Müller: Premier M. Morawiecki przejął obowiązki szefa Min. Finansów

Premier Mateusz Morawiecki przejął w piątek obowiązki szefa resortu finansów; decyzje kadrowe w resorcie będą podjęte w najbliższych dniach – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Wcześniej w piątek – jak poinformowała kancelaria prezydenta – na wniosek premiera, prezydent Andrzej Duda odwołał z funkcji ministra finansów Mariana Banasia, który objął funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

„Zgodnie z przepisami ustawy o Radzie Ministrów, w czasie, gdy któreś ze stanowisk ministerialnych nie jest obsadzone, to premier przejmuje obowiązki szefa danego resortu, w tym przypadku resortu finansów” – powiedział PAP Müller.

Jak dodał, „decyzje co do kwestii kadrowych w tym resorcie będą podjęte w najbliższych dniach”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl