PAP/Łukasz Gągulski

Premier M. Morawiecki: Mówiłem Merkel m.in. o niemieckim obozie „Hasag” w Skarżysku-Kamiennej

Podczas wizyty w Polsce mówiłem kanclerz Niemiec Angeli Merkel o Treblince i innych niemieckich obozach – takich jak mało znany „Hasag” w Skarżysku-Kamiennej, gdzie 35 tys. obywateli RP bestialsko zamordowano poprzez niewolniczą „pracę” – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki i kanclerz Merkel wzięli w piątek udział w uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau.

„Mury, baraki, krematoria Auschwitz są niemym świadkiem niemieckich zbrodni. Mówiłem Kanclerz Merkel o Treblince i innych niemieckich obozach – takich jak mało znany „Hasag” w Skarżysku-Kamiennej, gdzie 35 tys. obywateli RP bestialsko zamordowano poprzez niewolniczą +pracę+” – napisał na Twitterze premier. Do wpisu dołączył zdjęcie z kanclerz Niemiec.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1202980490782875650

W uroczystości, która odbyła się na terenie b. obozu Auschwitz-Birkenau uczestniczyli m.in. byli więźniowie – Bogdan Bartnikowski, Barbara Wojnarowska-Gautier i Bronisława Horowitz-Karakulska. Po ceremonii spotkali się oni z kanclerz Merkel. Wśród uczestników uroczystości był także szef Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder oraz zwierzchnik Centralnej Rady Niemieckich Sinti i Romów Romani Rose.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl