Premier odwiedził w szpitalu poszkodowanego górnika z kopalni Zofiówka

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę wieczorem w jastrzębskim szpitalu jednego z górników, poszkodowanych w wyniku sobotniego wstrząsu w kopalni Zofiówka – podały służby prasowe wojewody śląskiego.

Szef rządu krótko rozmawiał z jednym z dwóch górników, do których po południu dotarli ratownicy. Drugi z poszkodowanych w trakcie wizyty premiera był poddawany zabiegowi w sali operacyjnej jastrzębskiego szpitala.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przebywa obecnie czterech górników z kopalni Zofiówka – dwaj odnalezieni przez ratowników oraz dwaj, którzy z lżejszymi urazami, zgłosili się tam już wcześniej.

Stan wszystkich poszkodowanych jest stabilny, trzej są leczeni na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej, jeden na oddziale okulistycznym. Wszyscy są przytomni, nie ma zagrożenia dla ich życia.

Do wstrząsu o sile ok. 3,42 stopnia w skali Richtera doszło w sobotę ok. godz. 11.00. Pod ziemią pracowało w tym czasie ok. 250 górników. Siedmiu zaginionych pracowało w 11-osobowej brygadzie przy drążeniu nowego chodnika. Czterem osobom udało się ewakuować, siedmiu górników zostało pod ziemią – nadal trwają poszukiwania pięciu z nich.

PAP/RIRM

drukuj