fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Porozumienie „Solidarności” z rządem

„Solidarność” doszła do porozumienia z rządem w sprawie swoich postulatów dotyczących płac i praw pracowników. Wczoraj związkowcy rozmawiali z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim. Na spotkanie przybyli też przedstawiciele rządu oraz premier Mateusz Morawiecki.

Oczekiwania związkowców spotkały się z dużym zrozumieniem rządzących. Część postulatów ma być zrealizowane jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że w marcu podpisane zostanie porozumienie.

Powołany zostanie też specjalny 8-osobowy zespół rządowo-związkowy, który będzie dążył do wypracowania wspólnego stanowiska. Jego członkowie przystąpią do dyskusji prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.

Wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz wskazał, że na początku zespół uporządkuje postulaty.

– Trzeba zrobić ranking tego, co jest szybko możliwe do zrealizowania. W tych trudnych sprawach, jak choćby emerytury stażowe, trzeba rozpocząć rozmowy, bo nie mówimy, że od przyszłego miesiąca mają one wejść w życie. Chcemy rozpocząć na ten temat rozmowy. Kilka z kilkunastu naszych postulatów zostanie zrealizowanych jeszcze w tym roku – podkreślił Tadeusz Majchrowicz.

„Solidarność” domaga się między innymi waloryzacji kwot progów podatkowych, wycofania antypracowniczych zmian w Kodeksie pracy.

Związek chce też odmrożenia kwot odpisu na Zakład Funduszu Świadczeń Socjalnych i wygaszenia emerytur pomostowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl