Związkowcy: dość afer w policji

Związkowcy z NSZZ Solidarność Policjantów apelują do komendanta głównego nadinsp. Marka Działoszyńskiego o przerwanie  fali kompromitacji i nieodpowiedzialności, która szkodzi wiarygodności Policji.

Związkowcy z siedmiu największych zarządów wojewódzkich wystosowali oficjalne pismo do Zarządu Głównego, w którym otwarcie krytykują szefa Policji i wzywają go do przedstawienia bilansu strat i zysków.

Wskazują oni równocześnie, że liczba afer z udziałem wysokich rangą funkcjonariuszy szkodzi formacji i podważa wiarygodność całej instytucji.

Przedstawiciele zarządów wojewódzkich chcą, by Zarząd Główny zajął krytyczne stanowisko dt. sytuacji w Policji. Dziś na prezydium związkowcy omówią wniosek części zarządów, które wystosowały list do Zarządu Głównego. Natomiast 12 czerwca na posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów związkowcy przeanalizują wniosek i zadecydują o jego dalszym losie.

Jak mówi Tomasz Krzemieński, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Solidarność Policjantów, Zarząd Główny rozpatrzy wniosek i wtedy zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie.

 – Zarząd Główny jest planowany na przyszły tydzień – w dniach 12-13 czerwca. Z tego co wiemy na posiedzeniu Zarządu Głównego również chciałby być komendant policji. Ten wniosek nie jest oficjalnym stanowiskiem Zarządu Głównego, ponieważ to jest wniosek do zarządu o rozpatrzenie. Jest to wniosek kilku zarządów wojewódzkich, czyli może być podobne stanowisko. Bądź zupełnie inne, zmodyfikowane – powiedział Tomasz Krzemieński.

Związkowcy w liście do Zarządu Głównego NSZZ Policjantów wskazali na wiele nieprawidłowości. Niektóre sprawy są w jeszcze toku – dodaje wiceprzewodniczący Tomasz Krzemieński.

 – To jest stanowisko odnoszące się w dużej mierze do publikacji prasowych nt. różnych nieprawidłowości stwierdzonych w Policji. Część tych spraw jest w toku; w trakcie wyjaśniania.  W odniesieniu do sprawy Wyższej Szkoły Policji, podaje się kwestie możliwego zwrotu milionów złotych w związku z budową części infrastruktury szkoły. Jest to sprawa, gdzie Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości natrafiła na ślad nieprawidłowości, ale WSP w Szczytnie z tym się nie zgadza. Uważamy, że jeżeli są zastrzeżenia wobec komendanta Głównej Policji to właśnie on powinien się do tego odnieść – zaznaczył Tomasz Krzemieński.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl