fot. twitter.com

Lubuskie: Podszyli się pod pracowników wodociągów i okradli kobietę

Policjanci ze Świebodzina (Lubuskie) poszukują oszustów, którzy podając się za pracowników wodociągów okradli mieszkankę tego miasta. Kobieta nakryła ich na kradzieży i zdołała odebrać część swoich rzeczy – poinformował w środę Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Przestępcy zapukali do drzwi seniorki oznajmiając, że są z wodociągów i muszą szybko zakręcić zawór z wodą, gdyż w budynku jest awaria. W czasie, gdy kobieta zaprowadziła dwóch mężczyzn do łazienki, towarzysząca im kobieta plądrowała mieszkanie.

„Poszkodowana zorientowała się jednak, że coś jest nie tak, wyszła z łazienki i zobaczyła, jak kobieta kradnie jej biżuterię. Udało się jej odebrać część swoich przedmiotów, jednak sporo z nich padło łupem oszustów, którzy zdołali uciec. Szczęśliwie, poszkodowanej nie stała się krzywda” – zrelacjonował Marcin Ruciński.

Dodał, że w sprawie jest prowadzone dochodzenie mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Zaapelował, by nie wpuszczać nieznajomych do swojego mieszkania nie mając pewności, że są to osoby wiarygodne.

„Przy okazji wizyty pracowników administracji, wodociągów czy innych usługodawców należy zweryfikować ich dane i sprawdzić, czy faktycznie zostali wysłani do naszego mieszkania. Jeśli mamy podejrzenie co do uczciwości osób, które nas nachodzą, jak najszybciej poinformujmy policję. Przy ściganiu sprawców tego typu przestępstw czas odgrywa bardzo ważną rolę” – zaznaczył policjant.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl