fot. kul.pl

[TYLKO U NAS] Ks. prof. A. Maryniarczyk: Potrzeba nam Kościoła, biskupów i księży do wydobywania mocy nadprzyrodzonych, formowania dobrych i szlachetnych obywateli

Dziś, słysząc atak na Kościół, biskupów i papieża, nie dajmy się zwariować. Potrzeba nam Kościoła, biskupów, księży do wydobywania mocy nadprzyrodzonych, formowania dobrych i szlachetnych obywateli, co wszystkim przyniesie korzyść – powiedział ks. prof. Andrzej Maryniarczyk w felietonie z cyklu „Spróbuj Pomyśleć” w Radiu Maryja.

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk przywołał rozmowę Prymasa Tysiąclecia, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego z Franciszkiem Mazurem, wicemarszałkiem Sejmu PRL.

– Przywołam rozmowę prymasa, ks. kard. Wyszyńskiego, w której uczył polskich komunistów marksizmu. Pod datą 14 stycznia 1953 roku ks. kard. Wyszyński w swoich zapiskach „Pro memoria” opisał rozmowę, jaką przeprowadził z wicemarszałkiem Sejmu PRL, Franciszkiem Mazurem – rozpoczął kapłan.

„Przeprowadziłem wykład, który trwał przeszło 3 godziny” – cytował felietonista.

– „Wykład miał charakter <<profesorski>>. Mój rozmówca był bardzo cierpliwy i połykał jakieś pastylki. Słuchał z budującą cierpliwością, starannie notując sobie moje wywody w sprawie komunizmu światowego i Kościoła katolickiego. Stawiając tę sprawę, mam na celu uchronić komunistów polskich przed błędami ich współbraci niemieckich czy rosyjskich w ocenie Kościoła. Marksizm wyrósł w środowisku protestancko-anglikańskim, a był stosowany w prawosławnym” – przytoczył gość Radia Maryja.

„Zarówno protestantyzm jak i prawosławie mają błędny obraz katolicyzmu i narzucają go realizatorom ustroju w Polsce” – kontynuował.

„Wrogi stosunek marksizmu do religii jest produktem wieku XIX, wtedy bowiem modna była oficjalna walka masonerii i filozofii indywidualistycznej z religią. Masoneria głosiła wtedy wszelkiego rodzaju rozdziały: Kościoła i państwa, męża i żony, obywatela i państwa, indywidualizm moralny, społeczny, gospodarczy, kapitalizm. Nie widzę wewnętrznej konieczności propagowania ateizmu dla nowego ustroju. Nie widzę ścisłej więzi między marksizmem a ateizmem. W koncepcji Marksa jest to naciągane. Ta pomyłka jest tragiczna dla przebudowy społecznej, bo ją opóźnia. Wojna najlepiej ujawniła, że życie publiczne bez religii nie da się utrzymać. Norymberga to zwycięstwo Dekalogu w świecie” – mówił ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

Felietonista przywołał także słowa Prymasa Tysiąclecia skierowane do masonerii.

– „Oni dziś przekonują komunistów, że powinni zlikwidować Kościół w Polsce, bo masoneria też wierzy w to, że to oni zwyciężą, podobnie jak wy. Chce mieć pole bez konkurentów, dlatego dzisiaj zachęcają komunistów: <<Zniszczcie Kościół>>. Zostanie im wtedy tylko jeden wróg – komuniści. W tej chwili komunizm jest wynajęty przez masonerię światową do likwidowania Kościoła. Pokój religijny w Polsce zawsze był nie na rękę masonerii. Masoneria to nasz wspólny wróg. My się znamy na nim już od dawna, a wy zdradzacie naiwność wobec masonerii. Nie bądźcie najmitami i nie załatwiajcie spraw masonerii. Wierzę mocno, że Kościół przetrwa aż do skończenia świata i da sobie radę w każdym okresie, jak dawał sobie radę z arianami i protestantyzmem” – podkreślił gość Radia Maryja.

„Dziś Kościół ma do powiedzenia bardzo wiele dobrego narodowi i ludziom. Nie idzie mi tylko o ratowanie Kościoła, ale idzie o coś więcej” – kontynuował.

– „Chodzi o wydobywanie mocy nadprzyrodzonych Kościoła na dziś. Kościół zawsze stał na stanowisku rzeczywistości i realizmu, rozmawiał z każdym państwem, które chciało z nim rozmawiać i współpracować dla dobra człowieka, państwa i narodu”. Dziś słysząc atak na Kościół, biskupów i papieża, nie dajmy się zwariować. Potrzeba nam Kościoła, biskupów, księży do wydobywania mocy nadprzyrodzonych, formowania dobrych i szlachetnych obywateli, co wszystkim przyniesie korzyść. Warto, by to dotarło do naszych braci neomarksistów, współczesnych polskich rewolucjonistów – podsumował ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

Cały felieton ks. prof. Andrzeja Maryniarczyka można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl