fot. Monika Tomaszek

KGP: Od początku wakacji doszło do 106 wypadków ze skutkiem śmiertelnym

W piątek doszło do siedmiu wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a od początku wakacji to już 106 takich wypadków – poinformowała Komenda Główna Policji. Policjanci zaapelowali do kierujących o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.

„W dniu wczorajszym doszło do 7 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Od początku wakacji to już 106… Każda kropka to rodzinna tragedia… Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność na drodze” – napisała Komenda Głowna Policji na Twitterze.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1413764504094224386

Od początku wakacji na stronie www.policja.pl prezentowana jest kolejna edycja mapy z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Jak informowała policja, mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach oraz skłonienie do refleksji użytkowników dróg.

Na mapie zamieszczane są takie dane jak lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dotycząca liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl