fot. twitter.com

Policja: na drogach w całej Polsce ruszył kaskadowy pomiar prędkości

We wtorek na drogach w całej Polsce ruszył kaskadowy pomiar prędkości – poinformowało Biuro Ruchu Drogowego KGP. Policjanci przypominają, że oprócz prędkości będą zwracać również uwagę na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone we wtorek w godzinach 6.00-22.00. W tym czasie policjanci, będą kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim. Policja chce w ten sposób ograniczyć zagrożenia wynikające z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Funkcjonariusze będą m.in. uświadamiać kierowców, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Komenda Główna Policji informuje, że w czasie akcji na drogi wyjadą zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy, a także auta wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Szczególnym nadzorem mają zostać objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci, w ramach działań, będą sprawdzali prędkość zarówno statycznie – w co najmniej dwóch punktach pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, oraz dynamicznie – przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń.

„Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej +kolekcji punktów karnych+ kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy” – ostrzega Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policja po raz kolejny przypomniała również, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, oznacza zatrzymanie prawa jazdy. Jak zaznaczono – w 2019 roku prawie 49 tys. osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu.

„Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań” – podkreśla policja.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl