fot. lubuska.policja.gov.pl

Lubuskie: Policjanci odzyskali ciężarówki warte 800 tys. zł

Policjanci z województwa lubuskiego odzyskali skradzione ciężarówki warte 800 tys. zł – poinformowała rzecznik prasowa KPP w Krośnie Odrzańskim podkom. Justyna Kulka. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im 10 lat więzienia.

W sobotę słubiccy policjanci zostali powiadomieni, że mogło dojść do kradzieży ciężarówek. Pokrzywdzony poinformował ich, że dwa takie pojazdy powinny być zaparkowane w Niemczech, ale stamtąd zniknęły.

„Informacja niezwłocznie została wykorzystana przez polskie służby i przekazana dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim” – przekazała podkom. Justyna Kulka.

Policjanci z drogówki i kryminalni błyskawicznie zorganizowali blokady na trasie możliwej drogi ucieczki złodziei ciężarówek. Funkcjonariusze rozwinęli kolczatkę, uniemożliwiając im tym samym dalszą jazdę.

„Wszystko rozegrało się jak w filmie akcji. Po chwili kierowcy ciężarówek zostali obezwładnieni i zatrzymani przez mundurowych. Jak się okazało, nie były to jedyne skradzione pojazdy. W wyniku współpracy z pokrzywdzonym, kryminalni dotarli do trzeciej ciężarówki, którą kierujący porzucił na stacji paliw” – podała podkom. Justyna Kulka.

Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady. Policjanci zabezpieczyli także towar znajdujący się w jednej z naczep. Szacunkowa wartość odzyskanego mienia to blisko 800 tys. złotych.

Zatrzymani 32- i 60-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem ciągników siodłowych wraz naczepą i trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj