fot. PAP/Paweł Supernak

[TYLKO U NAS] Premier Szydło: Wotum nieufności PO to manipulacja, która ma uderzyć w rząd

Wotum nieufności Platformy Obywatelskiej to manipulacja zrobiona po to, żeby po raz kolejny uderzyć w rząd – powiedziała na antenie Telewizji Trwam w programie „Rozmowy niedokończone” premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu odniosła się do wniosku Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności i słów Grzegorza Schetyny, który zarzucił m.in. brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła w czasie Marszu Niepodległości.

– To jest oczywiście stek bzdur, kłamstw i pomówień, i jest to wniosek żałosny. Jutro będę o tym mówić w Sejmie, ale warto przy tej okazji odnieść się przynajmniej do kilku zarzutów, które są oczywistymi kłamstwami. Na początku chcę powiedzieć bardzo jasno: polski rząd potępił i potępia wszelkie przejawy antysemityzmu, faszyzmu, wszystko to, co godzi w normalne funkcjonowanie państwa – to odrzucamy i mówimy o tym bardzo wyraźnie. Mówił o tym wicepremier Gliński, mówił o tym minister Błaszczak, mówiłam o tym ja, minister Waszczykowski. Praktycznie chyba wszyscy ministrowie wypowiadali się na ten temat bardzo jasno i bardzo głośno, więc jest to oczywiste kłamstwo. Jest to manipulacja zrobiona po to, żeby po raz kolejny uderzyć w rząd. Można zapytać, dlaczego tak się dzieje? Oczywiście opozycja ma prawo zgłaszać wnioski o wotum nieufności, ale sama nazwa wskazuje – konstruktywne, natomiast w tym wniosku nie ma nie tylko jakichś konstruktywnych propozycji programowych dla Polski, ale jest wręcz próba destabilizacji tylko i wyłącznie dla gry i dla interesu politycznego i z tym ja się po prostu zgodzić nie mogę – podkreśliła premier Beata Szydło.

W uzasadnieniu wniosku wskazano również na bieżącą politykę rządu, któremu Platforma zarzuca m.in. wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej oraz niszczenie niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego.

– Opowiadanie Polakom, straszenie dzisiaj Polaków, że ktoś chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej jest oczywiście kłamstwem. Nikt takich zamiarów, a przynajmniej mój obóz rządzący – Prawo i Sprawiedliwość, nigdy nic takiego nie zamierzało i nie zamierza. Wręcz powiem, będziemy bronić i przestrzegać przed każdym, kto chciałby taką rzecz uczynić. Natomiast proszę zwrócić też uwagę, kto to pisze. To piszą ludzie z obozu politycznego, którego przedstawiciele poparli haniebną rezolucję przeciwko Polsce w Parlamencie Europejskim, którzy donoszą na Polskę, którzy bez przerwy jeżdżą i skarżą na Polskę właśnie za granicą. Niektórzy w bardzo ostrych i mocnych słowach mówią, że to jest współczesna Targowica. Myślę, że warto się zastanowić, czy te słowa nie są prawdziwe – powiedziała premier Beata Szydło.

RIRM

drukuj