fot. PAP/Marcin Obara

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec min. Z. Ziobry

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. O odwołanie ministra wnosiła Koalicja Obywatelska.

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry złożyło dziesięciu posłów Koalicji Obywatelskiej.

– Minister Zbigniew Ziobro jest jedną z najczarniejszych postaci tego rządu. To, w jaki sposób zarządzana jest prokuratura i wykorzystywana politycznie – moim zdaniem – jest dyskwalifikujące – ocenił Adam Szłapka, poseł KO.

Upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości i podporządkowanie go władzy wykonawczej to główne zarzuty, jakie opozycja stawiała ministrowi. W Sejmie toczyła się burzliwa dyskusja.

– Jest najgorszym ministrem sprawiedliwości w historii Polski – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz, poseł KO.

Wniosek poparła także Lewica, Konfederacja oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

– Nieudolność, kolesiostwo, ustawy pisane na kolanie – to jest wizytówka Zbigniewa Ziobry – wymieniał Artur Dziambor, poseł Konfederacji.

– Czas naprawdę przestać uprawiać cyniczną politykę na wymiarze sprawiedliwości, a wziąć się za jego naprawianie – oznajmił Krzysztof Peszek, poseł PSL.

Minister sprawiedliwości odpierał zarzuty.

– Skala zarzutów, które Państwo tutaj podnosicie, jest niczym innym jak oceanem zakłamania – mówił Zbigniew Ziobro.

Partia rządząca przedstawiła pozytywne zmiany, które nastąpiły w wymiarze sprawiedliwości po objęciu stanowiska przez Zbigniewa Ziobrę.

– Ostatnie lata to czas bezwzględnej walki i wojny z aferzystami – odbierany jest majątek kartelom narkotykowym i mafiom, wprowadzono zbrodnię VAT-owską, zaostrzono kary dla pijanych kierowców, wprowadzono rejestr pedofilów. Jaki był Państwa stosunek do aferzystów? To jest podstawowa różnica. Wy ciągnęliście ich samoloty i interesy, a my odbieramy im majątki i wsadzamy za kratki – wskazywał Piotr Sak, poseł PiS.

W obronie Prokuratora Generalnego stanął także premier Mateusz Morawiecki.

– Podajcie chociaż jeden przykład upolitycznienia sędziego, sądu lub jakiegoś wyroku. Nie proszę o pięćdziesiąt, nie proszę nawet o pięć – podajcie jeden przykład. Milczycie? Nie potraficie – tyle w temacie upolityczniania wyroków – zwracał się do opozycji szef rządu.

Ostatecznie Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej. Za dymisją ministra sprawiedliwości głosowały wspólnie: KO, Konfederacja, Lewica i PSL. Przeciwko głosował cały klub Prawa i Sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl