Strefa Gazy: w eksplozji zginęło sześciu bojowników Hamasu

Radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas poinformowało, że sześciu jego członków zginęło w sobotę w wyniku eksplozji w środkowej części Strefy Gazy. Izrael oświadczył, że nie ma nic wspólnego z tym wybuchem.

Według mediów w Gazie, wybuch był „wypadkiem podczas pracy”, co oznacza, że bojownicy zginęli w rezultacie niezamierzonej detonacji ładunków wybuchowych, kiedy się nimi zajmowali.

Rzecznik wojsk izraelskich oświadczył, że siły zbrojne Izraela w żadnej mierze nie są zamieszane w ten incydent.

Do eksplozji miało dojść w miejscowości Zawajda, dość daleko od granicy z państwem żydowskim.

W ostatnim czasie na granicy dochodziło do starć palestyńsko-izraelskich, w których od marca zginęło 40 Palestyńczyków. Od 2007 roku władzę w Strefie Gazy sprawuje Hamas.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl