fot. PAP/EPA

USA: Biały Dom przekazuje Palestyńczykom 15 mln dolarów na walkę z COVID-19

Administracja prezydenta USA Joe Bidena przekazała władzom Autonomii Palestyńskiej 15 milionów dolarów na pomoc w walce z pandemią COVID-19 na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Strefie Gazy – poinformował w czwartek w oświadczeniu Departament Stanu USA.

W oświadczeniu zaznaczono, że fundusze z Amerykańskiej Agencji ds.Rozwoju Międzynarodowego (USAID) pomogą wesprzeć wysiłki katolickich służb pomocy w placówkach opieki zdrowotnej, a także rozwiązać problem braku bezpieczeństwa żywnościowego na palestyńskich terenach.

Premier Palestyny Mohammed Sztajeh z zadowoleniem przyjął wsparcie finansowe USA dla wysiłków Autonomii Palestyńskiej w walce z pandemią COVID-19.

W oświadczeniu opublikowanym przez oficjalną palestyńską agencję prasową WAFA, Mohammed Sztajeh określił to jako „ważny krok we właściwym kierunku, aby zmienić stosunki z administracją USA, które zostały przerwane podczas rządów Donalda Trumpa w Białym Domu”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl