fot. pixabay.com

Od soboty obowiązywały będą nowe obostrzenia

Od jutra w Polsce wejdą w życie nowe obostrzenia. Zwiększone zostały ograniczenia w sklepach i kościołach. Zamknięte będą sklepy budowlane i salony fryzjerskie. Dzieci, które do tej pory chodziły do szkół i przedszkoli, zostaną w domach.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały od najbliższej soboty.

– Wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m² zostaną zamknięte – poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia.

W sklepach do 100 m² utrzymany zostanie limit: jedna osoba na 15 m². W większych placówkach handlowych restrykcje zostaną zaostrzone.

– W tej chwili wprowadzany jest normatyw, który będzie obowiązywał w sklepach powyżej 100 m² – jedna osoba na 20 m² – zapowiedział Adam Niedzielski.

Dokładnie taka sama regulacja, jedna osoba na 20 m², będzie stosowana w przypadku kościołów. Dalej obowiązują też dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

– Odstęp półtora metra, zakładanie maseczki i stosowanie naszego podstawowego zabezpieczenia – wyjaśnił Adam Niedzielski.

Rząd podjął też decyzję o zamknięciu salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Zamknięte będą też przedszkola i żłobki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1375036103183458308

– Z wyjątkiem, który dotyczy medyków i służb porządkowych, m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej – wskazał minister zdrowia.

Rodzicom będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy. Ograniczona zostanie działalność obiektów sportowych wyłącznie do sportu zawodowego.

 

TV Trwam News

drukuj