fot. twitter.com/AndrzejDuda

P. Szrot: Prezydent A. Duda wrócił do normalnej pracy, zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie To potwierdza zasadność szczepień trzecią dawką

Prezydent Andrzej Duda jest zdrowy, zakończył izolację i wrócił do normalnej pracy, powtórne zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie, praktycznie bez objawów – powiedział szef gabinetu prezydenta, Paweł Szrot.

W ubiegłą środę poinformowano, że prezydent Andrzej Duda, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta RP, przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik, oraz że – zgodnie z przepisami – prezydent rozpoczął izolację. Było to już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem. Poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r.

Paweł Szrot był pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, jaki jest obecnie stan zdrowia prezydenta i jego kondycja.

„Jedno i drugie bardzo dobre, pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy” – przekazał.

Dodał, że powtórna infekcja przebiegała u prezydenta bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. To – jak podkreślił – potwierdza zasadność szczepień trzecią dawką przypominającą.

„Pan prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam – szczepmy się dla dobra, zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu” – powiedział Paweł Szrot.

Dodał, że w czasie izolacji prezydent wykonywał swoje obowiązki – pracował z dokumentami i przeprowadzał rozmowy telefoniczne.

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl