fot. twitter.com

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z premierem Wietnamu

Premier Mateusz Morawiecki w piątek w Brukseli, na marginesie szczytu ASEM (Azja-Europa), spotkał się z premierem Wietnamu Nguyenem Xuanem Phucem.

Szczyt ASEM, czyli spotkanie w formacie Azja–Europa, rozpoczął się w czwartek i potrwa do piątku. Biorą w nim udział szefowie państw i rządów 51 krajów Europy i Azji. Podczas szczytu ma zostać podpisana umowa o wolnym handlu oraz umowa o wzajemnej ochronie inwestycji z Singapurem.

W czwartek natomiast premier Mateusz Morawiecki na marginesie szczytu ASEM (Azja-Europa), spotkał się z premierem Chin Li Keqiangiem.

Wcześniej w czwartek szef polskiego rządu wraz z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech – Andrejem Babiszem, Słowacji – Peterem Pellegrinim i Węgier – Viktorem Orbanem spotkał się z premierem Japonii Shinzo Abem.

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek rozmawiał także „w cztery oczy” z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowa – jak poinformowała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska – dotyczyła między innymi Brexitu, migracji i zbliżających się międzyrządowych konsultacji polsko-niemieckich.

PAP/RIRM

drukuj