fot. Krystian Maj/KPRM

Premier w Libiszowie: Polski Ład wzmocni potencjał transportowy i będzie służył pasażerom

Polski Ład wzmocni potencjał transportowy i będzie służył pasażerom – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w  zakładzie Remtrak w Libiszowie. Szef rządu kontynuuje objazd po kraju, podczas którego promuje nowy program Zjednoczonej Prawicy.

Takie firmy jak Remtrak zapewniają wysoką jakość polskiej kolei – oświadczył  premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zakładzie Usług Taborowych PKP Intercity Remtrak w Libiszowie koło Opoczna.

Podczas swojej wizyty w zakładzie, gdzie zakończono trzecią fazę rozbudowy spółki, szef rządu przypomniał, że „ta firma jeszcze kilka lat temu była przeznaczona do likwidacji”. Ponosiła straty, brak było odpowiedniego zarządzania i odpowiedniej wielkości zamówień.

Według naszej filozofii państwo może i powinno ingerować w rynek tam, gdzie jest taka potrzeba – mówił Mateusz Morawiecki, wskazując, że tak właśnie działa Polski Ład. Szef rządu ocenił, że jest to mądre zaangażowanie państwa, pozwalające na unowocześnienie i usprawnienie produkcji.

– Polski Ład jest nadzieją nowych inwestycji, bo firma, która była przeznaczona do likwidacji i zwolnienia ponad 300 ludzi, dzisiaj zatrudnia nowych pracowników, po kilku latach nowych zleceń i Planu Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz tej wiarygodności realizacji w formie naszego planu. Dzisiaj jest już ponad 600 pracowników, a ten trzeci etap, o którym mówiliśmy, to kolejne kilkaset osób do zatrudnienia. Szanowni Państwo, to jest właśnie Polski Ład w praktyce – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W 2015 r. w zakładzie Remtrak pracowało 150 osób, a spółka miała 5 mln zł długu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl