Premier M. Morawiecki: Będziemy realizować przekop Mierzei Wiślanej

Będziemy realizować przekop Mierzei Wiślanej – zapewnił w Elblągu premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu wraz z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga Jerzym Wilkiem spotkał się z mieszkańcami tego miasta.

Premier zapewnił, że środki na przekop Mierzei Wiślanej zostały zagwarantowane w budżecie. Szef rządu przypomniał też, że kanał powinien powstać już kilka lat temu. Inwestycję zablokował rząd PO – PSL.

Jesteśmy wiarygodni. To, co obiecaliśmy, „500 plus”, obniżenie emerytur „75 plus” zrealizowaliśmy. Obiecaliśmy również przekop Mierzei Wiślanej. I ten przekop będziemy robić. Właściwie już są na to przeznaczone pieniądze w budżecie, żeby było jasne – w budżecie rządowym, nie europejskim. Z uwagi na nasz program uszczelniania podatkowego zdobyliśmy pieniądze na to, żeby Elbląg z powrotem mógł się rozwijać – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Budowa kanału ma ruszyć już na jesieni tego roku – powiedział poseł Jerzy Wilk z Elbląga.

– Mamy już wiedzę o tym, że dokumentacja jest skończona, że na dniach zostanie zaakceptowana i zatwierdzona. Wiemy również, że na jesieni wchodzą na Mierzeję Wiślaną sprzęt i geodeci, rozpoczynają się prace przy budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Dzięki temu Elbląg otworzy się na świat, nie tylko na Bałtyk – zaznaczył polityk.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną liczyć będzie ok. 1300 m długości i 5 m głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m. Przez kanał będą mogły przepływać statki o długości 100 m i szerokości 20 m.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl