M. Morawiecki po spotkaniu z J. C. Junckerem: Wierzę, że nasze racje trafią do Komisji Europejskiej

Wierzę, że nasze racje trafią do Komisji Europejskiej – mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Jean-Claude Junckerem. Wola dialogu jest po obu stronach. Decyzja o uruchomieniu art. 7 wobec Polski pozostaje jednak niezmienna.

Praworządność była jednym z wiodących tematów spotkania polskiego premiera z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.

– Najlepszą formą dialogu jest rozmowa, a nie dwa monologi – powiedział Premier RP.

– My pokazaliśmy bardzo wyraźnie, o co nam chodzi w tej reformie: żeby było więcej transparentności, więcej niezależności w ramach wymiaru sprawiedliwości, a nie mniej – wskazał Mateusz Morawiecki.

Budowanie kompromisu nie zawęża się jednak tylko do praworządności.

– Będziemy starali się budować kompromis na bardzo wielu polach, bo jest ważne, żeby Polska dalej rozwijała swoją działalność, ekspansję gospodarczą na jednolitym rynku europejskim – zaznaczył Prezes Rady Ministrów.

Wyzwaniem dla rządu Mateusza Morawieckiego będzie negocjowanie nowego unijnego budżetu.

– Apelowaliśmy o to, żeby budżet jak najbardziej odzwierciedlał potrzeby krajów doganiających, zwłaszcza tych, które mają potrzeby w zakresie budowy infrastruktury – podkreślił premier Polski.

A chodzi o infrastrukturę północ–południe, czyli propagowaną przez Polskę inicjatywę Trójmorza.

W rozmowie z szefem Komisji Europejskiej nie mogło zabraknąć także tematu migracji. Tutaj Polska podtrzymuje swoje stanowisko o pomocy na miejscu. [czytaj więcej] 

TV Trwam News/Szymon Kozupa/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl