fot. PAP/Paweł Supernak

Premier RP i prezes PiS zapowiedzieli ustawy i programy na pierwsze 100 dni rządu w nowej kadencji

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „Piątkę na sto dni” rządów. Składa się na nią m.in. mały ZUS, 13 i 14 emerytura, pakiet badań profilaktycznych, program budowy 100 obwodnic oraz plan dojścia do równych dopłat dla rolników.

Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ustawy i programy zostaną uchwalone lub przyjęte w ciągu pierwszych 100 dni nowego rządu, jeśli PiS wygra wybory. Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość jest formacją wiarygodną.

Chcieliśmy zapowiedzieć, coś co odnosi się do tej wartości, którą wnieśliśmy do polskiego życia publicznego i którą chcemy podtrzymywać – tą wartością jest wiarygodność. Zapowiedzieliśmy przed poprzednimi wyborami, że zrealizujemy pełen program i ten program został zrealizowany. Wtedy też mówiliśmy o tym co zrobimy w ciągu pierwszych 100 dni i dzisiaj to powtarzamy. W ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy, a tam gdzie ustawami problemu nie można regulować odpowiednie programy działania – mówił Jarosław Kaczyński.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że konkretne obietnice i konkretne działania składają się na konkretne państwo. Szef rządu dodał, że PiS po czterech latach chce odnowić kontrakt z obywatelami.

Obiecaliśmy i wykonaliśmy. Teraz również chcemy zawrzeć taki pakt z obywatelami, w końcu wybory w demokracji są takim odnowieniem umowy społecznej, odnowieniem kontraktu społecznego. Co cztery lata wraz ze społeczeństwem chcemy ten program odnawiać, chcemy pokazywać co już zrobiliśmy, ale jakie są też plany i jaka jest wizja rozwoju Polski na kolejne 4, 8, 12 lat po to, żeby Polska była państwem dobrobytu, żeby ten polski model państwa dobrobytu służył wszystkim obywatelom – powiedział Mateusz Morawiecki.

Do urn wyborczych pójdziemy już w najbliższą niedzielę. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

RIRM

drukuj