J. Kwieciński: Plan Morawieckiego jest potrzebny Polsce

Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju to plan gospodarczy całego rządu, wspólny, zintegrowany i dobrze skoordynowany – powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Polityk na antenach Radia Maryja i TV Trwam odniósł się w ten sposób do przedstawionego we wtorek wieloletniego planu rozwoju polskiej gospodarki, autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że Polsce potrzeby jest perspektywiczny program.

Dlaczego my ten program w ogóle przygotowaliśmy? Między innymi dlatego, że nie wszyscy Polacy w równej mierze skorzystali z dorobku tego 25- lecia. Po drugie grozi nam jednak tzw. wpadnięcie w pułapkę średniego dochodu czy średniego wzrostu. Wpadają w nią niektóre kraje, które tracą swoją konkurencyjność, tracą swoje atuty i z tego dołka trudno im się wydźwignąć. My chcemy tego uniknąć. Wyjścia z tej pułapki nie da się zadekretować, ale my wiemy jak to zrobić. Wiemy, co może być tym nowym paliwem i o tym właśnie jest mowa w tym programie- powiedział minister Jerzy Kwieciński.

Wiceszef resortu rozwoju zwrócił także uwagę, że dzięki zmianom i położeniu nacisku na innowacyjność polska gospodarka będzie generowała większą wartość dodaną i zbuduje dobrobyt Polaków.

Zgodnie z programem przyjętym przez rząd odpowiedzialny rozwój Polski ma się opierać na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej oraz zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym.

Podczas prezentacji planu wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzięki wprowadzeniu zmian, za 15 lat zarobki Polaków będą na poziomie równym średnim zarobkom w UE.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl