fot. PAP/Artur Reszko

Premier RP: Granica to świętość. Ten, który nie potrafi obronić swojej granicy, naraża się na ogromne niebezpieczeństwo

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w Kuźnicy, że granica to świętość. Ten, który nie potrafi obronić swojej granicy, naraża się na ogromne niebezpieczeństwo, nie jest szanowany przez innych i pokazuje swoją słabość – dodał. Szef w rządu wziął udział w naradzie dotyczącej obecnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji i Straży Granicznej.

Na konferencji po spotkaniu premier ocenił, że dobrze się stało, iż na Zachodzie nastąpiło „przebudzenie” w kwestii migrantów i wszyscy mogą dostrzec, że Polska, chroniąc granicę polsko-białoruską, broni także wschodniej flanki NATO.

– Nie tak dawno temu niektórzy wyśmiewali się z tego, że chcemy chronić granicę. Nie uważali, że atak migrantów na granicę jest czymś nadzwyczajnym. Sądzono, że wystarczy przepuścić migrantów. Dzisiaj mielibyśmy może nie dziesiątki tysięcy, ale setki tysięcy migrantów sprowadzonych z Bliskiego Wschodu, którzy de facto kompromitowaliby Polskę poprzez to, że polska granica mogłaby być przekraczana w dowolny sposób. Dziś widzimy także, że tamten atak był częścią dużej zaplanowanej operacji, częścią ataku hybrydowego – planu operacyjnego wypracowanego na Kremlu i w Mińsku, ale przede wszystkim na Kremlu – akcentował szef rządu.  

Premier mówił także o pojawiających się głosach, że budowana na granicy polsko-białoruskiej zapora będzie przeszkodą dla swobodnego przemieszczania się dzikich zwierząt. Mateusz Morawiecki poinformował, że będą utworzone przejścia zarówno dla mniejszych, jak i dużych zwierząt. Podkreślił, że zwierzęta są bardzo ważne, ale najważniejsi są ludzie.

https://twitter.com/PremierRP/status/1493874680595640324

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl