fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Premier M. Morawiecki z wizytą w powstającym Domu Opieki Wyręczającej we Wrocławiu

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził powstający we Wrocławiu Dom Opieki Wyręczającej. To ośrodek, w którym rodzic będzie mógł umieścić ciężko chore dziecko, by móc odpocząć od ciągłej opieki. 

W swoim wystąpieniu na placu budowy szef rządu dziękował wszystkim, którzy dają swój czas, poświęcenie i miłość tym, którzy są w potrzebie.

– Troska o dzieci, młodzież, starszych, którzy znaleźli się w dramatycznym położeniu zdrowotnym, jest miarą naszej cywilizacji, człowieczeństwa. Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że we Wrocławiu będzie powstawało hospicjum dla dzieci, młodzieży i naszych rodaków, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Dziękuje za udzielone im serce, miłość, czułość i dobro, które Państwo, którzy się nimi opiekujecie tutaj oraz w innych miejscach w Polsce, dajecie – powiedział Mateusz Morawiecki.

Dom Opieki Wyręczającej we Wrocławiu ma być gotowy do oddania za półtora roku.

Za powstanie ośrodka odpowiada fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Zajmuje się ona pomocą w opiece nad dziećmi chorymi neurologicznie, genetycznie, onkologicznie oraz tym, które ucierpiały w wypadkach.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl