fot. https://twitter.com/MorawieckiM

Szef rządu: Inwestycje są motorem rozwoju, są kołem zamachowym zdrowego rozwoju gospodarczego

Inwestycje są motorem rozwoju, są kołem zamachowym zdrowego rozwoju gospodarczego – mówił dziś w Nidzicy premier RP Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w konferencji dotyczącej ogłoszenia wyników pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

Część rządowego programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych to odpowiedź na kryzys spowodowany koronawirusem.

– To program jedyny i największy przez ostatnie 30 lat w czasach wolnej Polski – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jego wartość to ponad 23 mld złotych. Z tej puli ponad  2780 gmin, powiatów miast i miasteczek otrzyma dofinansowanie na  projekty inwestycyjne.

– To wspaniały program, który jednocześnie pokazuje, że niezależnie od problemów, które nas dotykają, idziemy do przodu, że potrafimy budować finansowanie, które daje nam perspektywę rozwoju – wskazał premier RP.

W Nidzicy premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rozwój polski powinien być równomierny.

– Wraz z rządowym programem Polski Ład rzadziej będziemy musieli czytać, że „mieszkańcy czekają na”, a częściej przeczytamy, że już jest  bezpieczny chodnik do szkoły dla dzieci, jest już w szpitalu rezonans, tomograf, także tutaj – w Nidzicy, obiecany sprzęt i wszystko to, co łączy się z poprawą życia mieszkańców, z komfortem życia mieszkańców – podkreślił szef rządu

Jak ogłosił premier za kilka tygodni ruszy kolejny nabór rządowego programu Polski Ład.  Realizowany jest on poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

TV Trwam News

drukuj