fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki w Jedlance: Cieszę się, że program „Dostępność Plus” polepsza życie mieszkańców potrzebujących pomocy

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedlance. Szef rządu mówił o programie „Dostępność Plus”. Polska musi być dostępna dla wszystkich. Cieszę się, że program polepsza życie mieszkańców, którzy potrzebują pomocy – powiedział szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki objeżdża Polskę w ramach akcji „300 dni Piątki Morawieckiego”. Chce pokazać, jak wdrażane są pomysły rządu m.in. program „Dostępność Plus”.

– Dla nas jest to program społeczny o charakterze fundamentalnym i wieloletnim. Jest to program taki, który ma zmienić życie seniorów, osób słabszych, ludzi niepełnosprawnych. Tutaj miałem możliwość i okazję zobaczyć to, jak w praktyce wygląda działanie programu „Dostępność Plus”, na przykładzie tego środowiskowego domu samopomocy w Jedlance. Widzę, że to są działania w bardzo dobrym kierunku – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział, że ustawa o dostępności powinna być przyjęta przez parlament jeszcze przed wakacjami parlamentarnymi.

– Będzie to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań prawnych w obszarze dostępności na świecie. Wzorowaliśmy się tutaj na przykładach międzynarodowych, szczególnie na przykładzie amerykańskim – na tzw. rozwiązaniu Access Board, czyli właśnie specjalnej rady i ustawy o dostępności, więc jesteśmy wzorem, nie tylko w Unii Europejskiej, ale i na świecie. Dziękujemy, że dzięki naszym partnerom, samorządom, konkretnym ośrodkom możemy pokazać to, jak ta ustawa działa w praktyce – podkreślił minister Jerzy Kwieciński.

Szef polskiego rządu na zakończenie objazdu po Polsce spotka się z rodziną wielodzietną.

RIRM

drukuj