M. Morawiecki: Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich inwestorów

Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich producentów, inwestorów. Chcemy rozwijać współpracę gospodarczą – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w stolicy Japonii w stowarzyszeniu przedsiębiorców Nippon Keidanren.

Szef rządu w wystąpieniu, od którego rozpoczął swoją dwudniową wizytę w Tokio, podkreślił, że jego pobyt przyczyni się do pogłębienia współpracy dwustronnej z Japonią. Wśród obszarów potencjalnej współpracy wymieniał m.in. energetykę, elektromobilność i nowe technologie.

Wśród wspólnych dla Japonii i Polski wyzwań wymienił transformację energetyczną, która – jak mówił – uwzględniłaby bezpieczeństwo energetyczne oraz interesy społeczeństw.

„Dynamiczny rozwój i zaawansowane technologie w Japonii wzbudzają podziw i szacunek na całym świecie. Planując strategię dla polskiej gospodarki i jej transformację w kierunku bardziej innowacyjnej staraliśmy się patrzeć uważnie na japońskie rozwiązania” – mówił szef rządu polskiego.

Deklarował również gotowość na przyjęcie japońskich inwestorów w Polsce.

„Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich producentów, japońskich inwestorów. Chcemy rozwijać współpracę gospodarczą jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek w UE i na świecie” – deklarował szef polskiego rządu.

Nippon Keidanren to największa organizacja biznesowa w Japonii zrzeszająca kadry zarządzające największych przedsiębiorstw. Powstała w 2002 roku i uważana jest za najważniejszą grupę lobbingową w kraju.

PAP

drukuj