fot. PAP/Paweł Supernak

Warszawa: Uroczystość powołania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem II kadencji

W Kancelarii Premiera w Warszawie odbyła się uroczystość powołania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem II kadencji.

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Głównymi jej zadaniami są m.in. wyrażanie opinii o projektach aktów prawnych i o programach rządowych w zakresie dotyczącym młodego pokolenia.

List do uczestników uroczystości skierował premier Mateusz Morawiecki. Odczytał go sekretarz Stanu w KPRM, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Piotr Mazurek.

– Na naszych oczach rodzi się całkowicie nowy świat. Wyzwania związane z globalną rewolucją cyfrową czy transformacją energetyczną, która jest odpowiedzią na zagrożenia związane ze zmianą klimatyczną to tematy, w których Państwa głos jest najważniejszy. Cieszę się, że jest tak donośny. Fakt, że Państwa pokolenie tak bardzo domaga się debaty o sprawach, które wybiegają poza horyzont codziennej polityki, jest dla mnie najlepszym dowodem dojrzałości. Wierzę, że Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem będzie dla Państwa forum, na którym wizje przyszłości zaczną kiełkować w konkretne pomysły zmian. Z niecierpliwością czekam na Państwa rekomendacje – napisał w liście premier Mateusz Morawiecki.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem została powołana w 2019 r. Kadencja członków rady trwa 2 lata.

W jej skład wchodzą m.in. przedstawiciel prezydenta, Rzecznika Praw Dziecka, premiera oraz ministra edukacji i nauki. Co najmiej połowę składu stanowią członkowie organizacji pozarządowych i związków młodzieżowych.

 

RIRM

drukuj