fot. PAP/Artur Reszko

KAS: zajęto ponad 10 ton suszu tytoniowego wartego około 5 mln zł

Ponad 10 ton suszu tytoniowego o wartości ponad 5 mln zł zajęli pod koniec maja br. funkcjonariusze olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz policji – poinformowała rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek.

Jak podała Anita Wielanek, nielegalny susz tytoniowy ujawnili na terenie woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego funkcjonariusze KAS z Olsztyna, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej KWP w Olsztynie, działający pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

„W miejscowości Niedźwiedź w powiecie ostrołęckim, na gorącym uczynku zatrzymali trzy osoby w trakcie przeładunku suszu tytoniowego z naczepy ciągnika do pojazdów dostawczych. Łącznie ujawniono ponad 10 ton towaru” – wyjaśniła Anita Wielanek.

Zgodnie z informacją, podczas zatrzymania funkcjonariusze ustalili, że nielegalne wyroby tytoniowe mogą być również przechowywane na terenie gminy Świętajno w woj. warmińsko-mazurskim. Na miejscu przeszukali posesję i odkryli kolejne 200 kg suszu tytoniowego. Zatrzymano także maszynę do cięcia tytoniu i zabezpieczono 2,5 tys. zł w gotówce.

„Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z niezapłaconych należności celno-podatkowych wyniosłyby ponad 5 mln zł” – tłumaczy rzeczniczka.

Wobec dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 250 tys. zł i 20 tys. zł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl