fot. twitter.com

Śląskie: policjanci i funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalny salon gier

Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej. Przejęli sześć automatów, działających wbrew obowiązującym przepisom – podała w poniedziałek śląska policja.

Organizatorom nielegalnego hazardu może grozić kara w wysokości nawet 100 tys. zł od każdego urządzenia oraz kara pozbawienia wolności.

„Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rudzkiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul. Czarnoleśnej mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej służby celno-skarbowej wkroczyli do lokalu, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne maszyny” – powiedział rzecznik rudzkiej komendy starszy aspirant Arkadiusz Ciozak.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli sześć urządzeń z nielegalnymi grami hazardowymi. Automaty trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z działalnością nielegalnego salonu gier. Jak mówią policjanci, salon mieścił się w sklepie, w którym mundurowi już wcześniej zabezpieczyli automaty do gier.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

PAP

drukuj