fot. https://twitter.com/Policja_KSP

KSP: metodą „na policjanta” dwóch mężczyzn mogło oszukać starsze osoby na kwotę 450 tysięcy złotych

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy metodą „na policjanta” oszukiwali starszych mieszkańców Warszawy – poinformował rzecznik KSP, nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że zatrzymani mogli oszukać starsze osoby na łączną kwotę 450 tysięcy złotych.

„Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji wypowiedzieli walkę oszustom działającym metodą >>na policjanta<<„ – podkreślił rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

W trakcie działań operacyjnych przy ul. Marszałkowskiej kryminalni zatrzymali 46-latka.

„Jak się okazało pojawił się pod jednym z budynków, aby odebrać pieniądze od poszkodowanej osoby” – zaznaczył nadkomisarz.

„Podczas legitymowania mężczyzna próbował uciec policjantom. Został obezwładniony. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim dwie koperty z pieniędzmi, a także torebkę foliową z dwoma kolejnymi kopertami wypełnionymi pieniędzmi – w sumie 61 tysięcy złotych i biżuterią o nieokreślonej wartości” – przekazał.

Zatrzymany 46-latek powiedział policjantom, że jest tylko kurierem, a zlecenia odbioru paczek dostawał od swojego byłego pracodawcy.

„W związku z tym policjanci udali się do jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie zatrzymali 52-letniego mężczyznę” – podał rzecznik KSP.

„Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że tylko w lutym na terenie Warszawy doszło do sześciu zdarzeń mających podobny przebieg. Dlatego funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP nie wykluczają, że zatrzymani przez kryminalnych mężczyźni mają z nimi związek. W sumie pokrzywdzeni z Bielan, Mokotowa, Rembertowa, Ochoty, Pragi Południe utracili 450 tysięcy złotych” – dodał.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz, poinformowała, że postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście w Warszawie.

„W Prokuraturze zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa” – podkreśliła prokurator.

„Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące” – dodała Aleksandra Skrzyniarz.

Za zarzucany czyn może im grozić do 8 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl