fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Policja apeluje o rozwagę na drogach

Dni wolne od pracy, związane m.in. z uroczystością Bożego Ciała, to dla wielu Polaków okazja do wyjazdu. W związku z tym policjanci apelują o rozwagę na drogach i przestrzeganie przepisów. Przypominają również, że za kierownicę powinniśmy zasiadać wypoczęci i trzeźwi, a samochody powinny być sprawne technicznie.

Nadkomisarz Tadeusz Kluziak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, podkreśla, że szczególny nacisk funkcjonariusze będą kładli m.in. na kontrolowanie trzeźwości.

– Kontrola trzeźwości to jeden z głównych priorytetów naszych zadań. Alkohol nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Naszą szczególną uwagę będą zwracać kierowcy, którzy nadmiernie przekraczają prędkość oraz wszelkie zachowania, które są sprzeczne z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tj. nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa.[…] Te kontrole na pewno będą wzmożone. Ma to na celu zdyscyplinowanie kierowców, aby wszyscy czuli się bezpiecznie – zaznacza Tadeusz Kluziak.

Jak informowało w ostatnich dniach Biuro Ruchu Drogowego Komedy Głównej Policji, do niedzieli bezpieczeństwa na drogach pilnować będzie zwiększona ilość funkcjonariuszy drogówki. W całej Polsce może ich być ponad 6 tysięcy.

RIRM

drukuj