Śląska policja rozbiła grupę, która naraziła państwo na 15 mln zł strat

Śląska policja rozbiła grupę przestępczą odpowiedzialną za fałszowanie faktur VAT i podawanie nieprawdy w deklaracjach podatkowych. Grupa naraziła państwo na stratę 15 mln złotych.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali członków grupy przestępczej. 47-letnia kobieta i 44-letni mężczyzna byli właścicielami firm handlujących olejem rzepakowym. Trzeci z podejrzanych, 26 letni mężczyzna, sam zgłosił się do katowickiej prokuratury rejonowej.

Podejrzanym postawiono zarzuty związane z przestępczością gospodarczą, m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowanie faktur VAT, podawanie nieprawdy w deklaracjach podatkowych oraz wprowadzenie do obrotu nielegalnego oleju rzepakowego.  Prokurator objął ich policyjnym nadzorem i zakazał opuszczać kraj.

Ponadto zostali oni zobowiązani do wpłaty poręczeń majątkowych na kwotę 200 tys. złotych. Żadne z nich nie może też prowadzić działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą oleju rzepakowego. Wszystko zostało już przekazane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie przeprowadzona zostanie ich ekspertyza. Jak zaznaczają policjanci, planowane są zatrzymania kolejnych osób w tej sprawie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl