Austria: dwa ataki nożowników w Wiedniu; cztery osoby ciężko ranne

W Wiedniu doszło wczoraj do dwóch ataków z użyciem noża. W sumie ciężko ranne zostały cztery osoby. Policja poinformowała, że prawdopodobnie nie ma związku między dwoma atakami.

Pierwszy atak w stolicy Austrii miał miejsce przed japońską restauracją przy handlowej ulicy, w pobliżu stacji metra.

– Napastnik zaatakował tam trzy osoby. Ofiarami są: ojciec, matka i dorosła córka. Wszyscy zostali poważnie ranni i znajdują się w stanie zagrożenia życia – wyjaśnił Patrick Maierhofer, rzecznik wiedeńskiej policji.

Poszkodowani mają 67, 56 oraz 17 lat. Motyw ataku nie jest znany, a napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia.

Według jednego z portali, przed restauracją najpierw doszło do kłótni i przepychanek między kilkoma osobami, a następnie do ataku z użyciem noża. Niedługo po tym zdarzeniu – w tej samej okolicy – nożem został zaatakowany i poważnie raniony mężczyzna pochodzący z Czeczenii.

W tej sprawie wiedeńska policja aresztowała Afgańczyka podejrzanego o atak. Patrick Maierhofer akcentował, że raczej nie ma związku między oboma atakami, ale wyjaśnia to jeszcze policja.

TV Trwam News/RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl