fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Warszawa: 36-letni obywatel Gruzji ukradł z samochodu torbę ze 100 tys. metodą „na kolec”

Kryminalni z Wawra zatrzymali 36-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o kradzież metodą „na kolec”. Mężczyzna razem ze wspólnikami ukradł z samochodu torbę, w której było 100 tys. zł – podała dziś podinsp. Joanna Węgrzyniak z KRP VII.

Jak przekazała policjantka do komisariatu w Wawrze wpłynęła informacja o kradzieży gotówki z samochodu w kwocie 100 tysięcy złotych. Sprawcy przestępstwa posłużyli się metodą „na kolec”.

„Kiedy kierowca po wypłaceniu z banku pieniędzy odjechał kawałek swoim autem. zorientował się, że najprawdopodobniej nie ma powietrza w jednym z kół. Wtedy właśnie podejrzani wykorzystali jego nieuwagę i zaabsorbowanie sprawą koła i ukradli torbę z gotówką” – przekazała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

Sprawą zajęli się wawerscy kryminalni, którzy ustalili, kto ma związek z tym przestępstwem.

„36-latek został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu. Zebrany obszerny materiał dowodowy nie budził wątpliwości. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna nie działał sam. Zatrzymanie pozostałych sprawców pozostaje kwestią czasu” – podała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

36-letni obywatel Gruzji usłyszał zarzut kradzieży. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe i mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl